Choose a searcher

babesia

Babesia Tedavisi – Babesia için Buhner Protokolü

Babesia için otlar

 

Babesia, sıtmaya benzeyen ancak keneler tarafından bulaşan parazitik bir protozoondur. Babesia, Babesiosis olarak bilinen hastalığa neden olur (diğer isimleri Babesiosis, Babesiosis'tir). Babesia enfeksiyonu sıklıkla Lyme hastalığı ve/veya diğer kene kaynaklı enfeksiyonlarla birlikte bulunur. Babesiosis enfeksiyonunun semptomları hafif ila şiddetli arasında değişir. Hafif formlar, yanlışlıkla Lyme hastalığının semptomları için alındıkları için sıklıkla fark edilmez. Erken evlat edinenler genellikle yüksek ateş ve titreme bildirir. Kronik enfeksiyonlar hafif semptomatik olabilir ve en yaygın semptomlar şunlardır: aralıklı ateş veya düşük dereceli ateş, titreme ve eklem ağrısı, kronik yorgunluk sendromu, terleme ve "tam nefes alamama".

Lyme spiroketleri ile birlikte enfeksiyon, her iki hastalığın semptomlarını şiddetlendirir, daha sonra seyri daha şiddetli hale gelir ve vücut için sonuçları daha ciddi olur. Semptomlar daha sonra şiddetli baş ağrıları, hemolitik anemi, merkezi sinir sistemi tutulumu, yüksek ateş ve kasılmaları içerebilir. Borrelia ve Babesia spiroketlerinin vücut üzerinde sinerjik, karşılıklı olarak artırıcı etkisi bulundu. Babesia ile birlikte enfeksiyon meydana geldiğinde Borrelia DNA'sı daha net bir şekilde oluşur ve kan dolaşımında daha uzun süre kalır. O zaman eklemler, kalp ve sinir sistemi üzerindeki olumsuz etkiler daha ciddidir. Bazı koenfeksiyon vakalarında, kol ve bacaklarda parezi ile birlikte transvers miyelit bulundu. Hastalığın gelişimi başlangıçtan daha hızlıdır, nekahat dönemi daha uzundur ve semptom spektrumu çok daha geniştir.

 

Babesia Tedavisi – Babesia için Buhner Protokolü

 

Birçok bitki, protozoanın bağışıklık geliştirmediği Babesia enfeksiyonlarıyla mücadelede çok etkilidir. Lyme hastalığında olduğu gibi, Babesiosis durumunda da antimikrobiyal etki, etkili bir tedaviye yol açan unsurlardan sadece biridir.

Babesiosis tedavisinde, Babesia'nın tedavisini engelleyen önemli etki mekanizmalarına dikkat edilmelidir. Babesia doğal bitkisel tedavisi aşağıdaki hususların her birini dikkate alır.

Sıtma embriyoları gibi, Babesia kırmızı kan hücrelerine nüfuz eder - eritrositler, burada gelişerek ve çoğalarak onları yok eder. Ek olarak, Babesia enfeksiyonu sırasında, damarlarda hasarlı eritrosit parçalarının birikmesi nedeniyle kılcal kan damarlarının tıkanması ve mikrosirkülasyon durgunluğu olabilir. Kan dolaşımındaki varlıkları karaciğer, böbrekler ve dalağın iltihaplanmasına neden olabilir.

Babesia enfeksiyonunun bir diğer önemli mekanizması, bağışıklık sistemi üzerinde güçlü bir olumsuz etkidir. Babesia, bağışıklık polaritesini çok özel bir şekilde değiştirir, bu da insan bağışıklık tepkisini Th 1'den Th 2'ye değiştirir. Bu, bağışıklık sisteminin enfeksiyona karşı zayıf tepki vermesine yol açar ve vücut bu patojeni ortadan kaldıramaz.

Babesiosis'in doğal tedavisinde, Buhner tarafından önerilen en yaygın kullanılan şifalı bitkiler (buhner resmi web sitesi buhnerhealinglyme.com'da listelenmiştir) şunlardır: Alchornea cordifolia, Cryptolepis sanguinolenta, Sida acuta. Bunlar güçlü bir antiprotozoal etki gösteren ve sistemik etki gösteren, yani kan dolaşımına yayılarak her hücre ve organı etkileyen şifalı bitkilerdir. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir ve Sida acuta kırmızı kan hücrelerini korur. Bu protokole L-arginin eklemenizi öneririz. Babesia, L-arginin'e karşı çok hassastır, bu nedenle L-arginin takviyesi, Babesia enfeksiyonunu önlemeye yardımcı olur. Buhner'in Babesia protokolü, Babesia enfeksiyonunun en popüler doğal tedavilerinden biridir.

Daha dirençli enfeksiyonlarla, Buhner'in "Lyme Koinfeksiyonları için Doğal Tedaviler: Anaplasma, Babesia ve Ehrlichia" kitabında önerilen daha kapsamlı protokolü kullanmaya değer. Bu durumda, kullanılan bitki ve müstahzarların miktarı çok daha fazladır, yani: Cryptolepis, Bidens pilosa, Artemisina, Sida acuta, Salvia miltiorrhiza, Milk Thistle, Ashwagandha, Panax ginseng, Licorice, Schisandra, L-arginin, Vitamin B2. Babesia için bu şifalı bitki kombinasyonunda, Babesia'ya karşı etki göstermenin, bağışıklığı güçlendirmenin, eritrositleri ve organları korumanın yanı sıra sitokin kaskadının düzenlenmesini geliştirecek, endotelyumu koruyacak, arginaz üretimini inhibe edecek ve aynı zamanda arginaz üretimini engelleyeceksiniz. L-arginin ve nitrik oksit (NO).

Babesia'nın doğal tedavisinde kullanılan otlar, birçok enfeksiyon mekanizmasını kapsamlı bir şekilde etkileyecektir. Babesia'yı tedavi etmek için bitkisel terapi kullanmak istiyorsanız, Buhner tarafından önerilen protokolü ve kontrendikasyonlarını okumayı unutmayın.

  Ürün Filtresi
Kategoriler
ürün tipi
Product added to wishlist
Product added to compare.