Choose a searcher

mikoplazma

Mikoplazmanın Doğal Tedavisi - Mikoplazma için Bitkiler

Mikoplazma için otlar

 

Mycoplasma pneumoniae, Lyme koenfeksiyonları grubuna ait başka bir bakteridir. Mikoplazma, hücre duvarı olmayan bir bakteridir. En dış kısmı sitoplazmik zardır. Mikoplazma, hücre duvarı olmaması nedeniyle çok daha fazla esneklik gösterir ve bu nedenle çeşitli şekiller alabilir. Hücre duvarının olmaması da onu diğer kene kaynaklı koenfeksiyonlardan ayıran bir özelliktir.

Mikoplazma esas olarak solunum ve genitoüriner sistem enfeksiyonlarına neden olur. Bununla birlikte, sistemik enfeksiyonlara neden olabileceği, her organı etkileyebileceği ve romatoid artrit dahil birçok kronik hastalığa neden olabileceğine giderek daha fazla inanılmaktadır. Hastalık çok farklı olabilir: asemptomatikten lokal semptomlara (örn. solunum yolu enfeksiyonları) ve sistemik enfeksiyonlara kadar. Başka bir enfeksiyon (örneğin Borrelia's spiroket veya Chlamydia) nedeniyle zayıflamış bir organizmada, mikoplazma enfeksiyonu çok ciddi semptomlara neden olabilir. Mikoplazma, diğerlerinin yanı sıra sinir sistemine, kaslara (kalp dahil) ve eklemlere saldırabilir. Bu patojenle enfeksiyon belirtileri Lyme hastalığının belirtilerine çok benzer.

Yayılmış enfeksiyon kendini şu şekillerde gösterebilir: Dinlendikten sonra geçmeyen yorgunluk, egzersiz intoleransı, nörolojik işlev bozuklukları, zihinsel problemler, bilişsel problemler, uykusuzluk, depresyon, baş ağrıları, kas ve eklem ağrısı, eklem şişmesi, lenf düğümlerinde ağrı , solunum problemleri, terleme, mide bulantısı, karın ağrısı, ateş, kronik konjonktivit, cilt değişiklikleri (döküntüler, eritem), kalp kası iltihabı, kalp zarı, karaciğer, pankreas ve diğer semptomlar.

 

Mikoplazmanın Doğal Tedavisi

 

Mycoplasma'nın doğal tedavisinde birçok bitki kullanılmaktadır. Bu enfeksiyonu tedavi etmenin en etkili doğal yöntemlerinden biri, Stephen Buhner'ın "Lyme Hastalığı Koinfeksiyonlarını İyileştirme: Bartonella ve Mycoplasma için Tamamlayıcı ve Bütünsel Tedaviler" adlı kitabında yer alan Mycoplasma protokolüdür.

Diğer protokollerde olduğu gibi, Buhner, tüm karmaşık enfeksiyon mekanizmasını kapsayacak olan Mycoplasma üzerinde kapsamlı bir etkiye büyük önem vermektedir. Mycoplasma'nın şifalı bitkilerle doğal tedavisi, hem antibakteriyel hem de bağışıklık düzenlemesine, sitokin kademesini bozmaya, bakterilerin saldırdığı hücreleri ve organları korumaya ve enfeksiyon sırasında "kullanılan" besin maddelerini yenilemeye dayanır.

Buhner, yukarıdaki özelliklerin her birini etkileyen kapsamlı bir Mycoplasma bitkisi seti seçmektedir. Mycoplasma'nın doğal tedavisine yönelik protokolünde, tedaviye şu bitkilerin eklenmesini önerir: Cordyceps sinensis, Çin takke (Latin Scutellaria baicalensis), Isatis, Houttuynia cordata, Sida acuta, Schisandra, Sibirya ginsengi, Rhodiola rosae, Zeytin yaprağı. Bitkisel tedavi ayrıca N-asetil-sistein (NAC) ve E vitamini ile desteklenmelidir.

Yukarıdaki bitkilerden üçü: Schisandra, Sibirya ginsengi, Rhodiola rosae bitkisel karışım olarak kullanılması tavsiye edilir. ERS Bitkisel Karışım, bu üç bitkinin maseratını içeren hazır bir üründür.

Mycoplasma enfeksiyonu sırasında ortaya çıkan büyük bir problem, enfeksiyon sürecinde bakteriler tarafından çok fazla miktarda besin tüketilmesidir. Mikoplazma enfeksiyonu ile ilişkili semptomlara karşı mücadelede besin takviyesi önemlidir. Besin eksikliğini diyet veya ek takviye ile dengeleyebilirsiniz. Mycoplasma ile mücadelede takviye edilmesi gereken besinler şunlardır: B vitaminleri, kolin, çinko, bakır, selenyum, amino asitler (L-triptofan, L-treonin, L-serin, L-arginin) ve esansiyel yağ asitleri.

Mycoplasma otları ile doğal tedavi, bu enfeksiyonun birçok mekanizmasını kapsamlı bir şekilde etkileyecektir. Mycoplasma için şifalı bitkiler kullanmak istiyorsanız, Buhner tarafından önerilen tam protokolü ve kontrendikasyonları okumayı unutmayın.

  Ürün Filtresi
Kategoriler
ürün tipi
Product added to wishlist
Product added to compare.