Choose a searcher

bartonella

Bartonella için Otlar - Bartonellozun Doğal Tedavisi
Toplam 11 üründen 1-11 arası gösteriliyor

Bartonella için otlar

 

Bartonella, Lyme hastalığının en yaygın koenfeksiyonlarından biridir. Borrelia gibi, genellikle keneler yoluyla bulaşır. Bartonella, Bartonellosis adı verilen bir hastalığa neden olur.

Bu iki enfeksiyonun varlığında özellikle merkezi sinir sistemi tutulduğunda semptomlar şiddetlenir. Bartonellozun yaygın semptomları şunlardır: düşük dereceli ateş veya sıcaklık düşüşleri, periyodik grip benzeri semptomlar, kronik yorgunluk, şişmiş lenf düğümleri (genellikle aralıklı), anormal cilt hissi, ekstremiteler boyunca hassas subkutan nodüller, papüler döküntüler, kırmızı veya mavi uzunlamasına döküntüler (bazen çatlaklara benzer), özellikle ayak tabanlarında yanma hissi veya batma ağrıları, hiperestezi, baş ağrıları, göz problemleri, gözbebeklerinde ağrı, uyku problemleri, ruh hali değişimleri, kognitif bozukluk, sinirlilik, anksiyete, sinirlilik, depresif semptomlar.

 

Bartonellozun Doğal Tedavisi

 

Bartonellia (Bartonellosis) ile mücadelede birçok bitki çok etkilidir. Bu enfeksiyonun tedavisi için en etkili bitkisel protokollerden biri Buhner'in Bartonella protokolüdür. Bu protokol hakkında daha fazla bilgi için Stephen Harrod Buhner'ın "Lyme Hastalığı Koinfeksiyonlarını İyileştirme: Bartonella ve Mycoplasma için Tamamlayıcı ve Bütünsel Tedaviler" kitabını okuyabilirsiniz.

Bartonellozisin doğal tedavisi hem antibakteriyel aktiviteyi hesaba katar hem de bakterilerin vücuttaki hayati fonksiyonlarını bozar, enfekte ettiği doku ve organları korur, sitokin kaskadını engeller ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bartonella'ya karşı güçlü antibakteriyel etki gösteren bitkiler şunlardır: Houttuynia, Isatis ve Alchornea cordifolia. Buhner, bu otları bir karışım olarak kullanmanızı önerir. AHI Bitkisel Karışım ürünü, Buhner tarafından önerilen oranlarda bu üç bitkinin hazır karışımıdır.

Bartonella vücuttaki iki yapı için güçlü bir afinite sergiler: endotel hücreleri ve kırmızı kan hücreleri. Bartonella, konağın organizmasına girdikten sonra, konağın kan dolaşımında yaklaşık 3-4 gün dolaşır ve daha sonra kan damarlarının endotel hücreleri olan birincil nişte yaşar. Daha sonra birkaç gün sonra bakteriler çoğaldıkları eritrositlere (kırmızı kan hücreleri) ulaşır. Bartonella, kırmızı kan hücrelerine saldırarak, hayatta kalmasını sağlayan heme'ye de erişebilir. Hem'yi bileşenlerine ayırarak, demir de dahil olmak üzere ihtiyaç duyduğu besin maddelerini elde edebilir.

Endotel ve kırmızı kan hücrelerini Bartonella istilasından korumak, başarılı tedavi için anahtar unsurlardan biridir. Bu yapıları korumak, beslenme ve çoğalma yeteneğini bozmak için esastır. Bartonella tek başına hayatta kalmak için önemli olan besinleri üretemez. Bu faktörlere müdahale edilerek enfeksiyonun yayılması engellenecektir.

Endoteli korumak için Buhner, protokolünde Japon knotweed, EGCG ve L-arginin kullandı.

Sida acuta ise kırmızı kan hücrelerini koruyacaktır.

Buhner, Bartonella için hazırladığı protokolde ayrıca organların korunmasına da odaklanıyor. Kalbi korumak için Buhner, karaciğeri korumak için - Süt devedikeni ve lenfatik sistemi ve dalağı korumak için - Kırmızı kök - Alıç'ı önerir.

Buhner ayrıca sitokin kaskadını engelleyen şifalı otları da içerir. Bartonella kaynaklı sitokin kaskadının inhibisyonu, bakteriyel çoğalmayı engellemek ve bakteriyel beslenmeyi bozmak için gereklidir. Çoğu durumda, bu, enfeksiyonun neden olduğu semptomların çoğunu azaltır veya hatta durdurur. Bartonella için sitokin kademesini inhibe eden anahtar otlar, Japon knotweed ve Cordyceps'tir, ayrıca EGCG ile takviyedir.

Bartonella'nın başarılı tedavisi için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi de çok önemlidir. Bağışıklık sistemi ne kadar zayıfsa, enfeksiyon o kadar şiddetlidir ve sonuç olarak semptomlar o kadar şiddetlidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek, antibakteriyel etkiye sahip olmak kadar önemlidir.

Rhodiola rosae (Dağ gülü) ve Ashwagandha (Hint ginsengi, Latin Withania somnifera), Buhner tarafından önerilen iki bağışıklık güçlendirici bitkidir.


 

  Ürün Filtresi
Kategoriler
ürün tipi
Product added to wishlist
Product added to compare.