Choose a searcher

klamidya

Klamidya'nın Doğal Tedavisi - Klamidya için Otlar

Klamidya için otlar

 

Chlamydia pneumoniae gram negatif bir bakteridir, ancak hücre duvarı genellikle gram negatif bakterilerde bulunandan çok daha serttir.

Klamidya, kene kaynaklı koenfeksiyonlardan biridir.

Chlamydia pneumoniae sıklıkla solunum sistemini etkileyerek zatürree (sıklıkla atipik pnömoni olarak adlandırılır), bronşit, larenjit, farenjit, rinit, sinüzite neden olur ve astım semptomlarına neden olur.

Chlamydia pneumoniae, sinir sistemi bozuklukları, miyokardit ve reaktif artrite neden olabileceğinden Lyme hastalığının ayırıcı tanısında çok önemlidir. Çok uzun bir süre boyunca Chlamydia pneumoniae enfeksiyonunun akciğer dışı semptomları gizli olabilir ve genellikle fark edilmesi zordur.

Chlamydia pneumoniae kaynaklı reaktif artriti Lyme artritinden ayırt etmek genellikle zordur. Chlamydia pneumoniae enfeksiyonu seyrinde Guillain-Bare sendromuna da dikkat edilmelidir. Guillain-Barré sendromu, bağışıklık sisteminin periferik sinir sisteminin bölümlerine saldırdığı, vücudun çeşitli bölgelerinde kas güçsüzlüğü ve karıncalanma hissine neden olduğu akut çok köklü demiyelinizan inflamasyona neden olan otoimmün bir hastalıktır.

Ayrıca Chlamydia pneumoniae, kronik yorgunluk, vücudun çeşitli bölgelerinde yanma hissi, felç, felç, tansiyon sorunları, baş ağrısı, bunama, zihinsel sis, zihinsel bozukluklar, testislerde ağrı gibi başka semptomlara neden olabilir.

 

Klamidyanın Doğal Tedavisi

 

Birçok bitki, Chlamydia ile mücadelede çok etkilidir. Chlamydia'yı bitkilerle tedavi etmenin en etkili doğal yöntemlerinden biri, Stephen Harrod Buhner'in "Natural Healing of Lyme Borreliosis and the Coinfections Chlamydia and Spotted Fever Rickettsiosis" adlı kitabından Chlamydia için Buhner protokolüdür.

Chlamydia pneumoniae'ye karşı başlıca antibakteriyel bitkiler, berberin içeren bitkilerdir. Bu tür bitkiler, diğerleri arasında Barberry veya Kanada altın mührüdür (Goldenseal, Latin Hydrastis canadensis). Çin takkesi (Latin Scutellaria baicalensis), Chlamydia'ya karşı antibakteriyel özellikler sergiler. Buhner ayrıca A vitamininin kullanılmasını tavsiye eder. Retinol (A vitamininin bir metaboliti), Chlamydia'nın endotel ve epitel hücrelerini enfekte etme yeteneğini engeller.

Klamidya, kene kaynaklı enfeksiyonlar grubundan diğer hücre içi patojenler gibi, sitokin şelalesini indükler. Sitokinler, bakterilerin bulaşıcı sürecini ve konakçı hücrelerden besinlerin ekstraksiyonunu kolaylaştıran bilgi molekülleridir. Bu nedenle, Chlamydia'nın bulaşıcı sürecini bozmak için sitokin kaskadı inhibe edilmelidir.

Salvia miltiorrhiza ve Çin takke (Latin Scutellaria baicalensis), Buhner'in Chlamydiosis tedavisi için doğal protokolünde tavsiye ettiği sitokin şelalesini inhibe eden başlıca bitkilerdir.

Klamidya ayrıca konağın bağışıklık sistemi tepkilerini ve işlevlerini de engeller. Bu nedenle klamidya, insan bağışıklık sistemini kendi avantajına göre ayarlayacak şekilde radikal bir şekilde yeniden inşa edebilir. Arızalı bir bağışıklık sistemi, bakterilerden gelen tehdidi fark etmez ve enfeksiyonla savaşmaz. Bağışıklık sisteminin çalışmasındaki anormallikler genellikle otoimmün bozukluklara yol açar. Düzensiz bir bağışıklık sistemi, yalnızca enfeksiyonun seyri sırasında değil, aynı zamanda tedavinin bitiminden sonra da bir sorundur ve bu da daha fazla sonuç doğuracaktır. Otlar, bağışıklık fonksiyonlarını modüle etmede ve bağışıklık sisteminin düzgün işleyişini geri kazanmada çok etkilidir.

Buhner'in bu durumda önerisi üç bitkidir: Ashwagandha (Hint ginsengi, Latin Withania somnifera), Meyan kökü ve Cordyceps sinensis. Buhner'in tavsiyelerine göre bu üç şifalı bitki, bitkisel karışım şeklinde tavsiye edilmektedir. ACL Bitkisel Karışım ürünü, Ashwagandha'nın (Hint ginsengi, Latin Withania somnifera), Cordyceps ve Meyankökü'nün hazır maseratı içerir.

Bakteri tarafından saldırıya uğrayan hücre ve organların korunması, Buhner'in protokollerinde tedavinin bir başka ayrılmaz parçasıdır. Bakterilerin organlar üzerinde muazzam, yıkıcı bir etkisi vardır. Organların ve hücrelerin korunması her zaman herhangi bir tedavinin ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Salvia miltiorrhiza, Cordyceps sinensis ve Bidens pilosa, Chlamydia'nın şifalı bitkilerle doğal tedavisinin önemli bir parçası olarak burada önemli bir rol oynar.

Chlamydia'nın doğal tedavisi birçok enfeksiyon mekanizmasını kapsamlı bir şekilde etkileyecektir. Klamidya için otlar kullanmak istiyorsanız, Buhner tarafından önerilen tam protokolü ve kontrendikasyonlarını okumayı unutmayın.

  Ürün Filtresi
Kategoriler
ürün tipi
Product added to wishlist
Product added to compare.