Choose a searcher

Ehrlichia - Anaplazma

Ehrlichia ve Anaplasma'nın Doğal Tedavisi - Buhner protokolü

Ehrlichia / Anaplasma için Otlar

 

Ehrlichia, genellikle beyaz kan hücrelerine - lökositlere saldıran gram negatif bir hücre içi bakteridir. Bunların neden olduğu hastalıklar, saldırdıkları lökosit tipine göre adlandırılır. Bunlar: insan granülositik Ehrlichiosis ve insan monositik Ehrlichiosis.

Anaplazma, beyaz kan hücrelerine, özellikle polinükleer granülositlere (nötrofiller, nötrofiller) saldıran hücre içi patojenik bir mikroorganizmadır.

Ehrlichia ve Anaplasma, Lyme hastalığının ko-enfeksiyonları olarak sınıflandırıldı.

Ehrlichia enfeksiyonunun en yaygın semptomları şunlardır: yalancı grip semptomları, yani 38 °C'nin üzerinde ateş, baş ağrıları, kas ve eklem ağrıları, üst solunum yollarında iltihaplanma, öksürük, aynı zamanda kas ve eklem ağrıları, halsizlik, trombositopeni, lökopeni, hiponatremi - sodyum eksikliği, mide bulantısı ve kusma, sistolik kalp üfürümleri, genişlemiş karaciğer ve / veya dalak, genişlemiş lenf düğümleri ve ayrıca hafif cilt değişiklikleri - makülopapüler döküntüler.

Anaplasma, Ehrlichia'nınkine benzer semptomlara neden olur. Ayrıca, örneğin ishal gibi gastrointestinal semptomlara da neden olabilir.

Hem Ehrlichia hem de Anaplasma enfeksiyonları sırasında morfolojide karakteristik değişiklikler vardır. Hastalık ilerledikçe beyaz kan hücrelerinin seviyesi (lökopeni) azalır, trombosit seviyesi (trombositopeni) azalır ve AST ve ALT gibi karaciğer fonksiyon göstergeleri artar.

 

Ehrlichia ve Anaplasma'nın Doğal Tedavisi

 

Buhner, bu enfeksiyonların mekanizmasını bu kadar derinlemesine tanımlayan ve Ehrlichia ve Anaplasma için bir bitkisel protokol geliştiren birkaç bitki uzmanından biridir.

Ehrlichia ve Anaplasma'nın doğal tedavisi Stephen Harrod Buhner'ın "Natural Treatments for Lyme Coifections: Anaplasma, Babesia ve Ehrlichia" kitabından alınmıştır.

Ehrlichia ve Anaplasma'nın bitkisel tedavisi aynı şekilde yapıldığından bu enfeksiyonların her ikisi de aynı protokole dahil edilmiştir.

Buhner, tüm bitkisel protokollerinde olduğu gibi, salt antimikrobiyal etkinin yeterli olmadığına dikkat çekiyor. Protokolünde, bu bakterilerin tüm bulaşıcı mekanizmasını hesaba katar.

Ehrlichia ve Anaplasma'ya karşı başlıca antibakteriyel bitkiler şunlardır: Houttuynia cordata, Salvia miltiorrhiza, Meyan kökü, Kudzu (Pueraria labota), Çin takke (Latin Scutellaria baicalensis).

Bu otlar ayrıca bakteriyel kaynaklı sitokin kaskadını da engeller. Sitokin kaskadının inhibisyonu, bulaşıcı süreci ve bakteriler tarafından konakçı hücrelerden besinlerin alınmasını bozar.

Bakterilerin bağışıklık sistemi üzerindeki etkisi çok önemlidir. Ehrlichia, çok çekirdekli kan lökositlerine saldırır, bu nedenle enfekte bir organizmadaki ana varoluş yeri nötrofillerdir (nötrofiller veya nötrositler olarak da adlandırılır). Nötrofiller, en çok sayıda lökosit grubudur. Lökositler, sırayla, bağışıklık sisteminin hücreleridir. Bakteri, nötrofillerin normal işleyişini bozar. Bu yüzden sadece bağışıklık hücrelerinde saklanarak değil, işlevlerini de bozarak bağışıklık sisteminin saldırılarından sığınmak için kendi bağışıklık sistemimizi kullanır. Ayrıca, Ehrlichia dalakta interlökin-2 üretimini engeller, interlökin 4 üretiminin artmasına ve gama interferon üretiminin azalmasına katkıda bulunur.

Buhner, bağışıklık sisteminin modülasyonu için bitkilerin kullanılmasını önerir: Angelica sinensis, Astragalus membranceus, Meyan kökü, Ashwagandha (Hint ginsengi, Latin Withania somnifera), Kore ginsengi (Panax ginseng), Cordyceps, Houttuynia, Panax ginorrhiz Salvia, milti takke (Latin Scutellaria baicalensis).

Ehrlichia, dalak, karaciğer, kemik iliği ve lenfatik sistem gibi organların işleyişi üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Süt devedikeni karaciğeri korur.

Salvia miltiorrhiza dalağı koruyacak.

Kemik iliğini koruyan bitkiler şunlardır: Angelica sinensis, Astragalus, Meyan kökü, Cordyceps, Kore ginsengi (Panax ginseng), Salvia miltiorrhiza.

Ehrlichia ve Anaplasma için doğal tedavi protokolüne 11 farklı bitki dahil edilmiştir. Çok karmaşık bir protokoldür. Buhner, protokolünde bu bitkilerden bazılarını karışımlar halinde gruplandırıyor ve bu da protokolün uygulanmasını büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Buhner tarafından önerilen bitkilerden hazırlanan bitkisel karışımların benzer bir listesi, aşağıdaki hazır tentürlerde bulunabilir:

HS Bitkisel Karışım, Houttuynia cordata bitkisinden ve Salvia miltiorrhiza kökünden (kırmızı adaçayı) yapılmış maserat içerir.

CKC Bitkisel Karışım Çin takke kökü (Latin Scutellaria baicalensis), Kudzu kökü (Pueraria Lobata) ve Cordyceps (Cordyceps sinensis) ile yapılan maserat içerir.

ALA Bitkisel Karışım Angelica sinesis kökü, Meyan kökü (Glycyrrhizae glabra) ve Astragalus kökünden (Astragalus membranceus) yapılmış maserat içerir.

 

Ehrlichia ve Anaplasma otları ile doğal tedavi, birçok enfeksiyon mekanizmasını kapsamlı bir şekilde etkileyecektir. Ehlichia ve Anaplasma için şifalı otlar kullanmak istiyorsanız, Buhner tarafından önerilen tam protokolü ve kontrendikasyonlarını okumayı unutmayın.

  Ürün Filtresi
Kategoriler
ürün tipi
Product added to wishlist
Product added to compare.